Dogoterapia


Dogoterapia > Ukończyłam z wyróżnieniem wraz z moją sunią, labradorką Winoną – europejski kurs dogoterapii, zorganizowany w ramach projektu “Therapy Dog Trainer”, realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji, przez Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi oraz Fundację Ama Canem, na zakończenie którego otrzymałam Certyfikat DOGOTERAPEUTY i prawo do samodzielnego wykonywania zajęć dogoterapii.

Liliana Madejska > licencjonowany Dogoterapeuta zaprasza na zajęcia w przystosowanej do tego świetlicy treningowej na terenie Przystani Liliany. Najważniejszą atrakcją i miłością dzieci, a także dorosłych jest Pies Terapeuta – cudowna, kochana, uwielbiająca dzieci czarna labradorka Winona, ur. 13.12.2010. Jej asystentką jest Tora – długowłosa, czarno biała sunia rasy border collie, specjalistka od sztuczek i rozbawiania dzieci, ur.20.02.2014
Od października 2016. zrezygnowałyśmy z dogoterapii wyjazdowej do żłobków, przedszkoli, szkół i ośrodków terapeutycznych. Serce mi podpowiadało, że Winona odczuwa dyskomfort podczas zajęć w dużych grupach dzieci, że męczy ją hałas, że nadszedł czas na odpoczynek. Tora mogła współistnieć jedynie z Winoną, która wszystkiego ją nauczyła (z moją pomocą 🙂 ) i była przykładem w tej pięknej pracy. Zupełnie inaczej odbieram zachowanie mojej dziewczynki podczas pracy na terenie Przystani Liliany. Jest rozluźniona, radosna, szczęśliwa, niezwykle delikatna w stosunku do dzieci, dostosowująca się do ich potrzeb. Poszliśmy częściowo w trochę innym kierunku, a zapotrzebowanie na ten rodzaj terapii okazało się całkiem spore. Obecnie oferujemy następujące zajęcia:

  • Zajęcia z Psem Terapeutą. Terapia i odwrażliwianie dzieci, które lękają się psów, odczuwają strach w kontaktach z nimi, co skutkuje wieloma problemami w codziennym życiu / zajęcia trwają 40 min. > koszt 65 PLN.
  • Zajęcia edukacyjne z Psem Terapeutą dla dzieci w różnym wieku  / zajęcia trwają 40 min., koszt 65 PLN.
  • Terapię z Psem/Psami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z seniorami włącznie z różnego rodzaju dysfunkcjami i niepełnosprawnością, w oparciu o zalecenia lekarza / czas zajęć i koszt dopasowywane są indywidualnie.

Dogoterapia, to dla mnie i moich suń, Winony i Tory oraz młodych psów, które przygotowuję do tej roli – to przede wszystkim radość z niesienia pomocy i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.
Jak m.in. przygotowujemy się do niesienia radości dzieciom, można zobaczyć tutaj> Pies Terapeuta

Jako DAR SERCA  ode mnie i Winusi, w porozumieniu z Księdzem Prałatem Ryszardem – Proboszczem Parafii Sw. Jacka w Straszynie, prowadziłyśmy zajęcia wolontarystyczne z dogoterapii dla niepełnosprawnych dzieci i mlodziezy z najbiedniejszych rodzin z naszej miejscowosci. Wiecej na ten temat tutaj> Dar Serca 

Przystań Liliany