Szkoła psów


Oferuję INDYWIDUALNE szkolenia i socjalizacja szczeniąt oraz młodych psów metodą pozytywnych wzmocnień i wzbogacania, wraz z edukacją właścicieli.

Właściwe poprowadzenie szczeniaka i młodego psa, nauczenie go socjalnych zachowan, zarowno w stosunku do ludzi, dzieci, jak i innych psów – to pewny sukces na zgodne życie w rodzinie. Szczenię jest bardzo podatne na szkolenie, plastyczne, ma naturalny instynkt podażania za opiekunem, który mozna z powodzeniem wykorzystac, by nauczyc go np. chodzenia na luznej smyczy, przybiegania na przywolanie, bez wzgledu na bodzce rozpraszajace, dobrego kontaktu oraz podstawowych komend. Gdy zbuduje sie dobre kontakty i fundamenty szkoleniowe ze szczenięciem i mlodym psem, to mozna miec pewnosc, ze beda one w przyszłości owocowac dobrze wyszkolonym, zrownowazonym i ulożonym psem.

Czym wcześniej zaczniemy prace ze szczenieciem, tym lepiej. Najnowsze badania, prowadzone przez behawiorystów i lekarzy weterynarii specjalizujacych sie w zachowaniach psów dowodza, ze szczenieta poddane w pierwszych fazach życia ćwiczeniom stymulacyjnym szybciej się rozwijają oraz osiągają lepsze wyniki w rozmaitych próbach zachowania. Znaczaca role w pierwszych tygodniach zycia psich dzieci odgrywaja hodowcy. Ci najlepsi pracuja nad socjalizacja i wzbogacaniem szczeniat ze swojej hodowli od pierwszych dni zycia.

Wlasciwie wychowane szczenię powinno poznac wszechstronne metody szkoleniowe. Podstawowe posluszenstwo przeplatane zabawa (swietnie sprawdzaja sie wypracowane i sprawdzone metody obedience), uruchamianie psiego nosa, czyli tropienie na roznych poziomach, elementy pracy psa asystujacego, psa terapeuty, sztuczki, podstawowy poziom wyszkolenia ukierunkowanego na psie sporty, a dla wybranych ras w póżniejszym etapie – szkolenie obronne. Jezeli opiekunowie pragna rozwijac sportowe talenty swojego członka rodziny, powinni zaczac z mlodym psem, ktory jednak jest juz dostatecznie rozwiniety – szkolenie kierunkowe w wybranej psiej dyscyplinie sportu.

Przystań Liliany oferuje wyżej wymienione programy zajęć, które prowadzone są raz w tygodniu, najchetniej w towarzystwie calej rodziny psa. W zaleznosci od wieku pupila i bieżacych potrzeb, przepracowujemy kilka elementow treningowych, ktore kolejno przez tydzien rodzina cwiczy z psem. Otrzymuje rowniez mailowo skrypty z opisami wybranych zadan domowych. Podczas kolejnych zajec sprawdzamy, co udało się przepracować, jak pies przyswoil wiedze, utrwalamy i wprowadzamy kolejne cwiczenia.

Organizowane są również okresowo spotkania niedzielne, mające na celu socjalizację w dużej grupie szczeniat i młodych psów.

Więcej na temat niedziel socjalizacyjnych można przeczytać tutaj

OPINIE na temat prowadzonych przeze mnie szkoleń można znaleźć tutaj oraz na fan page na facebook  www.facebook.com/ZwierzetaMajaGlos.PrzystanLiliany

Poniżej, przykladowa praca z mlodym psem – sztuczki i posłuszeństwo, czyli koncentracja na wykonaniu zadania 🙂

 

 

Przystań Liliany