Szkoła Szczeniąt i Młodych Psów


Ze względów losowych oraz zdrowotnych zajęcia Szkoły Szczeniąt i Szkoły Młodych Psów nie będą już prowadzone. Bardzo żałuję i jest mi niewymiernie smutno że moje wieloletnie doświadczenie i wiedza nie będą już Państwu przekazywane ale cóż, takie jest życie, ono pisze własne scenariusze.

*************************************************

Szkoła Szczeniąt dostępna jest dla psich dzieci w wieku od ok. 2,5 miesiąca do 5 miesięcy. Szczenię może zacząć brać udział w przyswajaniu pierwszej wiedzy poprzez zabawę i naukę dopiero wówczas, gdy jest już po drugim szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym i dwóch odrobaczeniach. Zajęcia z zakresu Szkoły Szczeniąt składają się z 6 godzinnych lekcji 1 raz w tygodniu. Rodzina otrzymuje skrypty, czyli opisy najważniejszych ćwiczeń i przez cały tydzień pracuje z maluchem w domu. Na kolejnych lekcjach sprawdzamy postępy 🙂 i zaczynamy pracować nad nowymi umiejętnościami.
Szkoła Młodych Psów dostępna jest wyłącznie na podbudowie Szkoły Szczeniąt. Po ukończeniu szkoły dla dzieciaków z reguły zalecamy od 2 do 4 tygodni przerwy, po której można rozpocząć rodzinną edukację z zakresu Szkoły Młodych Psów. Podobnie jak na poprzednim kursie składa się on z 6 godzinnych lekcji 1 raz w tygodniu. Uczestnicy otrzymują skrypty, a na zakończenie drugiego etapu szkolenia dyplom uczestnictwa w Szkole Szczeniąt i Szkole Młodych psów.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku w dwóch godzinach: 17:00 i 18:15 bez względu na pogodę. Do dyspozycji mamy doskonale wyposażoną, ogrzewaną świetlicę treningową oraz ogrodzony i przystosowany do zajęć plac szkoleniowy.  Proszę o kontakt telefoniczny 505 222 816 celem rezerwacji wolnego terminu, dogodnego dla Państwa 🙂

Nasze zajęcia oferowane są  w postaci INDYWIDUALNEGO  szkolenia i socjalizacja szczeniąt oraz młodych psów metodą pozytywnych wzmocnień i wzbogacania, wraz z edukacją właścicieli.

Właściwe poprowadzenie szczeniaka i młodego psa, nauczenie go socjalnych zachowań, zarówno w stosunku do ludzi, dzieci, jak i innych psów – to pewny sukces na zgodne życie w rodzinie. Szczenię jest bardzo podatne na szkolenie, plastyczne, ma naturalny instynkt podążania za opiekunem, który można z powodzeniem wykorzystać, by nauczyć go np. chodzenia na luźnej smyczy, przybiegania na przywołanie bez względu na bodźce rozpraszające, dobrego kontaktu oraz podstawowych komend. Gdy zbuduje się dobre kontakty i fundamenty szkoleniowe ze szczenięciem i młodym psem, to można mieć pewność, że będą one w przyszłości owocować dobrze wyszkolonym, zrównoważonym i ułożonym dorosłym psem.

Czym wcześniej zaczniemy pracę ze szczenięciem, tym lepiej. Najnowsze badania, prowadzone przez behawiorystów i lekarzy weterynarii specjalizujących się w zachowaniach psów dowodzą, że szczenięta poddane w pierwszych fazach życia ćwiczeniom stymulacyjnym szybciej się rozwijają oraz osiągają lepsze wyniki w rozmaitych próbach zachowań. Znacząca rolę w pierwszych tygodniach życia psich dzieci odgrywają hodowcy. Ci najlepsi pracują nad socjalizacja i wzbogacaniem szczeniąt ze swojej hodowli od pierwszych dni życia.

Właściwie wychowane szczenię powinno poznać wszechstronne metody szkoleniowe. Podstawowe posłuszeństwo przeplatane zabawą. Świetnie sprawdzają się wypracowane i sprawdzone metody obedience, uruchamianie psiego nosa, czyli tropienie na różnych poziomach. Elementy pracy psa asystującego, psa terapeuty, sztuczki, podstawowy poziom wyszkolenia ukierunkowanego na psie sporty, a dla wybranych ras w późniejszym etapie – szkolenie obronne, bądź inne specjalistyczne. Jeżeli opiekunowie pragną rozwijać sportowe talenty swojego członka rodziny, powinni zacząć z młodym psem, który jednak jest już dostatecznie rozwinięty – szkolenie kierunkowe w wybranej psiej dyscyplinie sportu.

Przystań Liliany oferuje wyżej wymienione programy zajęć, które prowadzone są raz w tygodniu, najchętniej w towarzystwie całej rodziny psa. W zależności od wieku pupila i bieżących potrzeb, przepracowujemy kilka elementów treningowych, które kolejno przez tydzień rodzina ćwiczy z psem. Otrzymują Państwo również mailowo skrypty z opisami wybranych zadań domowych. Podczas kolejnych zajęć sprawdzamy, co udało się przepracować, jak pies przyswoił wiedzę, utrwalamy i wprowadzamy kolejne ćwiczenia.

Organizowane są również okresowo spotkania grupowe, mające na celu socjalizację w dużej grupie szczeniąt i młodych psów szkolących się w Przystani Liliany.

Więcej na temat spotkań socjalizacyjnych można przeczytać tutaj

OPINIE na temat prowadzonych przeze mnie szkoleń można znaleźć tutaj oraz na fan page na facebook  www.facebook.com/ZwierzetaMajaGlos.PrzystanLiliany

Poniżej, przykładowa praca z młodym psem – sztuczki i posłuszeństwo, czyli koncentracja na wykonaniu zadania 🙂

Przystań Liliany