Szkoła Szczeniąt i Młodych Psów


Z powodu wyczekiwania na dwa mioty Border Collie nie będą przyjmowane nowe psy do Szkoły Szczeniąt do końca maja 2019 włącznie.
Szkoła Młodych Psów jako kontynuacja szkolenia będzie funkcjonować bez zmian.

Szkoła Szczeniąt dostępna jest dla psich dzieci w wieku od ok. 2,5 miesiąca do 5 miesięcy. Szczenię może zacząć brać udział w przyswajaniu pierwszej wiedzy poprzez zabawę i naukę dopiero wówczas, gdy jest już po drugim szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym i dwóch odrobaczeniach. Zajęcia z zakresu Szkoły Szczeniąt składają się z 6 godzinnych lekcji 1 raz w tygodniu. Rodzina otrzymuje skrypty, czyli opisy najważniejszych ćwiczeń i przez cały tydzień pracuje z maluchem w domu. Na kolejnych lekcjach sprawdzamy postępy 🙂 i zaczynamy pracować nad nowymi umiejętnościami.
Szkoła Młodych Psów dostępna jest wyłącznie na podbudowie Szkoły Szczeniąt. Po ukończeniu szkoły dla dzieciaków z reguły zalecamy od 2 do 4 tygodni przerwy, po której można rozpocząć rodzinną edukację z zakresu Szkoły Młodych Psów. Podobnie jak na poprzednim kursie składa się on z 6 godzinnych lekcji 1 raz w tygodniu. Uczestnicy otrzymują skrypty, a na zakończenie drugiego etapu szkolenia dyplom uczestnictwa w Szkole Szczeniąt i Szkole Młodych psów.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku w dwóch godzinach: 17:00 i 18:15 bez względu na pogodę. Do dyspozycji mamy doskonale wyposażoną, ogrzewaną świetlicę treningową oraz ogrodzony i przystosowany do zajęć plac szkoleniowy.  Proszę o kontakt telefoniczny 505 222 816 celem rezerwacji wolnego terminu, dogodnego dla Państwa 🙂

Oferowane są  INDYWIDUALNE  szkolenia i socjalizacja szczeniąt oraz młodych psów metodą pozytywnych wzmocnień i wzbogacania, wraz z edukacją właścicieli.

Właściwe poprowadzenie szczeniaka i młodego psa, nauczenie go socjalnych zachowań, zarówno w stosunku do ludzi, dzieci, jak i innych psów – to pewny sukces na zgodne życie w rodzinie. Szczenię jest bardzo podatne na szkolenie, plastyczne, ma naturalny instynkt podążania za opiekunem, który można z powodzeniem wykorzystać, by nauczyć go np. chodzenia na luźnej smyczy, przybiegania na przywołanie bez względu na bodźce rozpraszające, dobrego kontaktu oraz podstawowych komend. Gdy zbuduje się dobre kontakty i fundamenty szkoleniowe ze szczenięciem i młodym psem, to można mieć pewność, że będą one w przyszłości owocować dobrze wyszkolonym, zrównoważonym i ułożonym dorosłym psem.

Czym wcześniej zaczniemy pracę ze szczenięciem, tym lepiej. Najnowsze badania, prowadzone przez behawiorystów i lekarzy weterynarii specjalizujących się w zachowaniach psów dowodzą, że szczenięta poddane w pierwszych fazach życia ćwiczeniom stymulacyjnym szybciej się rozwijają oraz osiągają lepsze wyniki w rozmaitych próbach zachowań. Znacząca rolę w pierwszych tygodniach życia psich dzieci odgrywają hodowcy. Ci najlepsi pracują nad socjalizacja i wzbogacaniem szczeniąt ze swojej hodowli od pierwszych dni życia.

Właściwie wychowane szczenię powinno poznać wszechstronne metody szkoleniowe. Podstawowe posłuszeństwo przeplatane zabawą. Świetnie sprawdzają się wypracowane i sprawdzone metody obedience, uruchamianie psiego nosa, czyli tropienie na różnych poziomach. Elementy pracy psa asystującego, psa terapeuty, sztuczki, podstawowy poziom wyszkolenia ukierunkowanego na psie sporty, a dla wybranych ras w późniejszym etapie – szkolenie obronne, bądź inne specjalistyczne. Jeżeli opiekunowie pragną rozwijać sportowe talenty swojego członka rodziny, powinni zacząć z młodym psem, który jednak jest już dostatecznie rozwinięty – szkolenie kierunkowe w wybranej psiej dyscyplinie sportu.

Przystań Liliany oferuje wyżej wymienione programy zajęć, które prowadzone są raz w tygodniu, najchętniej w towarzystwie całej rodziny psa. W zależności od wieku pupila i bieżących potrzeb, przepracowujemy kilka elementów treningowych, które kolejno przez tydzień rodzina ćwiczy z psem. Otrzymują Państwo również mailowo skrypty z opisami wybranych zadań domowych. Podczas kolejnych zajęć sprawdzamy, co udało się przepracować, jak pies przyswoił wiedzę, utrwalamy i wprowadzamy kolejne ćwiczenia.

Organizowane są również okresowo spotkania grupowe, mające na celu socjalizację w dużej grupie szczeniąt i młodych psów szkolących się w Przystani Liliany.

Więcej na temat spotkań socjalizacyjnych można przeczytać tutaj

OPINIE na temat prowadzonych przeze mnie szkoleń można znaleźć tutaj oraz na fan page na facebook  www.facebook.com/ZwierzetaMajaGlos.PrzystanLiliany

Poniżej, przykładowa praca z młodym psem – sztuczki i posłuszeństwo, czyli koncentracja na wykonaniu zadania 🙂

 

 

Przystań Liliany