O mnie


Dogoterapeuta, trener, opiekun, koordynator i konsultant ds. zwierząt.

Kilka słów o mnie:)

Z wykształcenia jestem dietetykiem (licencjat), pracowałam jako Inspektor ds. Organizacji i Techniki Usług Gastronomicznych w „Społem”. W 1987 roku zostałam z-cą kierownika, a kolejno najmłodszym kierownikiem w Polsce, olbrzymiej restauracji społemowskiej, mieszczącej się w Gdańsku, przy ul. Długiej, blisko Neptuna. Ukończyłam półroczny kurs psychologii w pigułce (poziom licencjatu), który to nadał mi uprawnienia do szkolenia i prowadzenia uczniów w zawodzie. Przez wiele lat, na różnych etapach swojego życia pracowałam z dziećmi i młodzieżą.

Jednak… moje serce od zawsze tykało przede wszystkim dla zwierząt i to im poświęciłam całe swoje życie.
W 1991 roku założyłam wlasna dzialalnosc, ktora skupiona byla wylacznie na pracy ze zwierzetami oraz prowadzeniem sklepu ze sprzetem do jazdy konnej.
Od ponad 30 lat zajmuję się profesjonalnie zwierzętami. Jestem wykwalifikowanym trenerem psów oraz instruktorem sportu jeździeckiego. Byłam hodowcą i trenerem koni sportowych, a także psów rasy owczarek niemiecki i doberman.
Swoje pierwsze doswiadczenie w kynologii zdobyłam jako młodziutka dziewczyna (18 – 21,5 lat) bedąc asystentką wspanialego tresera (tak sie wówczas mówiło) psów policyjnych, ktory był najlepszym przykladem miłośnika psów z prawdziwego zdarzenia. Dzięki współpracy z tym Człowiekiem, nabyłam umiejetnosci potrzebnych do pracy z psami oraz prowadzenia hodowli na wysokim poziomie. Przez szereg nastepnych lat byly tylko konie, konie i konie:) Kolejnym ważnym etapem w moim zyciu był kilkuletni wolontariat w nowojorskim schronisku dla bezdomnych zwierząt ASPCA. Zaliczyłam pięć z siedmiu wewnętrznych szkoleń jakie udostępnia ta organizacja dla swoich wolontariuszy. Dodatkowo, posiadam uprawnienia ratownika psów podczas klęsk żywiołowych. Nastepnie, już z poleceń… pracowałam jako dog walker, kolejno przy zleceniach jako trener psów, pet sitter, w szerokim tego słowa znaczeniu – czyli jako domowy opiekun psów i kotów, w najlepszych domach i częściach Manhattanu oraz stanu Nowy Jork.

Obecnie zajmuję się indywidualnymi treningami i socjalizacją psów metodą pozytywnych wzmocnień (przede wszystkim szczeniętami i młodymi psami) oraz edukacja właścicieli. Oferuję również Szkołę Szczeniąt i Szkołę Młodych Psów w malutkich grupach, tylko czwórka psiaków wraz z rodzinami.
Wraz z mężem prowadzę także kameralny, domowy hotelik dla psów, w którym zwraca się szczególną uwagę na socjalizację psów w grupie i dobrą zabawę podczas pobytu.

Byłam słuchaczką trenerskiej szkoły Alteri w Krakowie, w duecie, wraz z moja sunią, labradorką Winoną.
Ponadto, podnoszę regularnie swoje kwalifikacje, biorąc udział w seminariach, szkoleniach i warsztatach poświęconych psom, które oceniłam jako ważne w mojej codziennej pracy, by móc się rozwijać, a tym samym być coraz lepszym: dogoterapeuta, trenerem i opiekunem psów tj:

* Agresywny pies – Ocena zagrożenia i analiza przypadków. Joel Dehasse (Belgia) DVM, DECAWBM – Behawiorysta, lekarz weterynarii, specjalizujacy sie w pracy z psami agresywnymi , Warszawa 8-9.12.2012
* Masaż relaksacyjny psów. Marta Mucha Balcerek – Instruktor rehabilitacji. Gdańsk, 31.08 – 1.09. 2013
* Instruktor Agility. Leszek Kalisz – Instruktor szkoleniowiec. Laryszów, 15.09.2013
* Obedience dla każdego – uczestnictwo z psem. Magdalena Lęczycka – Instruktor Obedience. Gdańsk, 23-24. 11.2013
* Prywatne lekcje obedience z Instruktorem obedience – Joanną Hewelt
* Obóz obedience, obserwator – teoretyczne przygotowanie do startów w zawodach obedience w klasie „0” i „1”. Magdalena Lęczycka – Instruktor obedience. Straszyn, 14-16.08.2014 (jednocześnie byłam organizatorem obozu)

Jednym z moich największych osiągnięć (2.03.2014 r.) jest ukończenie z wyróżnieniem, oczywiście w duecie, wraz z moją sunią, labradorką Winoną – europejskiego kursu dogoterapii, zorganizowanego w ramach projektu „Therapy Dog Trainer”, realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji, przez Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi oraz Fundację Ama Canem, na zakończenie którego otrzymałam Certyfikat DOGOTERAPEUTY i prawo do samodzielnego wykonywania zajęć dogoterapii. Winona zdobyła zaszczytny tytuł Psa Terapeuty.

Od listopada 2013 r. interesuje sie elementami pracy Obedience. Lączenie nauki posłuszeństwa z aktywną zabawą z psem… to moim zdaniem wlasciwy kierunek w nowoczesnym i skutecznym szkoleniu psow. Efekty pracy sa zaskakujące, szczegolnie jest to widoczne podczas zajec ze szczeniakami i mlodymi psami.

Był kiedyś taki okres w moim życiu, w którym pisałam trochę prawdziwych historii z mojego życia… o zwierzętach i nie tylko. Jeżeli ktoś ma ochotę przeczytać, to zapraszam.

https://www.facebook.com/ZwierzetaMajaGlos.PrzystanLiliany/notes

Pod tym linkiem można przeczytać reportaż, jaki napisałam na temat nowojorskiego schroniska ASPCA

https://www.facebook.com/notes/zwierzęta-mają-głos-przystań-u-liliany/nowojorskie-schronisko-aspca-od-kuchni/302858759767529

OPINIE na temat mojej pracy można znaleźć tutaj oraz na fan page na facebook: www.facebook.com/ZwierzetaMajaGlos.PrzystanLiliany

Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT…

Przystań Liliany